Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 272 308 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Myśli dotyczące rodziny, rodzicow, dzieci...

wtorek, 22 września 2009 17:54
Skocz do komentarzy

  Kiedy tak na prawdę wybieramy życiową drogę? Kto sprawdził naszych rodziców, czy nadają się do tej roli? Czy wybierając nam szkołę zdają sobie sprawę, jak to wpłynie na naszą przyszłość?

 

Nasi rodzice myślą, że robią wszystko dla nas. Ale tak na prawdę myślą o sobie, bo uważają dzieci za swoich następców. Chcą by zachowywały się jak oni i tak samo postrzegały świat. Czasem z bólem odkrywamy, że mamy różne oczekiwania.

 

Czasem trudno nam zrozumieć własne odczucia, ale bardziej boli, kiedy nie rozumieją nas najbliżsi. Ciekawe czy moje przejścia z rodzicami to coś, co oni przeżyli wcześniej z dziadkami.
 

Rodzina - to wyjątkowe słowo, może oznaczać zwyczaje, zachowania, tradycje i zasady, ale to także synonim bezwarunkowej miłości.
 

Dlaczego próbujemy oszukiwać naszych rodziców? Dlaczego im się wydaje, że wszystko o nas wiedzą? Nie możemy się dogadać?
 

Kiedy jesteśmy młodzi, często robimy coś nie myśląc o konsekwencjach. Dorastając uczymy sie odpowiedzialności za swoje czyny. Ale można też spotkać odpowiedzialne dzieci i nieodpowiedzialnych rodziców.
 

Dzieci - my matki rodzimy je i wychowujemy, są częścią nas. Rozstanie z nimi jest wielkim ciosem, ale kiedyś trzeba pozwolić im odejść.
 

Dzieci nie czynią Cię automatycznie dobrym rodzicem. Rodzicielstwo jest czymś co się rodzi z czasem i umacnia miłością. Na świecie jest wiele osób, które chociaż nie mają własnych dzieci są naszymi duchowymi rodzicami.
 

Ile razy rodzice uśmiechają się kiedy dzieci pytają ich o seks. Boją się stawić czoło własnym obawą? Jeśli nie pokierujemy nastolatkami, sami poszukają odpowiedzi choć czasem mogą się odwołać do wątpliwych źródeł
 

Kiedy pojawi się niechciana ciąża wszyscy oczekują że nagle dorośniemy, ale kiedy dziewczyna nie wie nawet co się dzieje z jej ciałem, chciałaby się skryć w ramionach matki. To straszne, że w XXI wieku są jeszcze dzieci, które rodzą dzieci.
 

Perspektywa zostania rodzicem w młodym wieku przeraża i wymusza przyspieszane dorastanie, bo jak niedojrzały człowiek podołałby takiej sytuacji?
 

Ile razy wychowujemy dzieci przez modlitwy i bury, ile razy mówimy im o zasadach, których sami nie przestrzegamy? Kiedy zrozumiemy że prawdziwe wykształcenie otrzymuje się biorąc przekład z własnych rodziców.
 

Wzięcie na siebie odpowiedzialności za rodzinę to zadanie równie skomplikowane, co rządzenie krajem. Rodzina jest podstawą społeczeństwa. Kiedy małżonkowie żyją we kłamstwie ich relacje mają bezpośredni wpływ na dzieci. Społeczeństwo też na tym ucierpi.
 

Dorastając uzmysławiamy sobie, że nasi rodzice nie są doskonali. Oni też są ludźmi i popełniają błędy. Oby w ten sposób nasz dzieci zrozumiały, że rodzice kochają je z całej duszy mimo własnych niedoskonałości.
 

Dlaczego tak ważna dla nas jest kobieta, która nas urodziła? Czasem na dźwięk jej imienia budzi się w nas burza uczuć. Jak wielkie musi mieć serce jeśli to właśnie dla nas poświęca swoje szczęście. Ile jesteśmy jej winni, jeśli zawdzięczamy jej nasze istnienie? To ona nauczyła nas tak prostego i tak ważnego słowa, jakim jest mama.
 

Od dziecka dorośli uczą nas odróżniać dobro od zła, a jeśli ktoś z rodziny poprosi byśmy zrobili coś, czego nie powinnyśmy. Jak winić wtedy dziecko, że zrobiło cos złego? Ono było jedynie posłuszne.
 

 

Wiadomo, że rodzice cierpią z powodu naszego zachowania..a kogo obchodzi, że zatruwają życie dzieciom?Nasze błędy sprawiają im ból, ale ich pomyłki odbijają się także na nas.
 

Wiele mówi się o tym jak ważne są rady, które matka daje córce, a ojciec synowi.Czy równie ważne jest to co mówi matka synowi, albo ojciec córce?
 

Rodzice często kupują dzieciom drogie prezenty, żeby wynagrodzić im brak czasu i uwagi.Zapominają, że dzieci szybko się uczą i powtarzają ich błędy.

  

Bardziej samotny jest ten kto stracił rodziców czy nadzieję?
 

tak bardzo kochamy nasze dzieci , ze chcemy chronic je przed zlem a czy nie lepiej nuczyc je latać zanim opuszcza gniazdo?
 

Ci którzy poznali miłość matki zaznali największego skarbu, jaki dała nam natura czyli miłość bezwarunkowej. Potrafimy ją przekazać naszym dzieciom ?

 

Idealny ojciec wie wszystko o wychowaniu dzieci dopóki ich nie ma. A może nie ma idealnych rodziców tylko tacy co umieją kochać.
 

"Konflikty rodzinne sprawiają, że to nam przypominają nam pola bitewne. Kto pierwszy powinien zaproponować rozejm w imię miłości rodzice czy dzieci.?"
 

Chcielibyśmy by nasze dzieci nigdy nie dorosły. Tymczasem nagle odkrywamy, że już są gotowe by opuścić gniazdo. Powinniśmy być przygotowani na tę chwilę.
 

 

Wychowanie dzieci stanowi wyzwanie dla rodziców.jak zbudować przyjacielskie relacje,by latorośl nie bała się nas, lecz szanowała?

Podziel się
oceń
2
0

Więcej na ten temat


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

poniedziałek, 20 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  7 958  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Archiwum

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 7958

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl